Deneme Yazısı

Peli ürünlerinin temeli olan Turanlar Şirketler Grubu, Hasan, Fuat ve Nihat Turan kardeşler tarafından 1953 yılında İstanbul’da kurulmuş ve günümüze kadar orman ürünleri endüstrisi, turizm, deniz nakliyat, gıda sektörü ve müteahhitlik gibi bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmüştür.Bugün grubumuz, şirketleri ile orman endüstrisi, turizm, kağıt ve gıda sektöründe faaliyetlerini başarıyla sürdürmekte ve yatırımlarına hızla devam etmektedir.

Peli, ağaç esaslı panel üreticisi olarak bu kadar çeşit üretebilen Avrupa ve Ortadoğunun tek, dünyanın sayılı yatırımcıları arasındadır. Entegre tesislerinde filmli-filmsiz kontrplak, iç-dış amaçlı laminat, melaminli-ham yonga levha, melaminli-ham -boya baskılı mdf, laminat parke, hafif panel, inşaat kalıp ve iskele sistemleri, H20 kiriş, fırınlı-fırınsız kereste, kontrtabla, çay-kahve filtre kağıtları ve duvar kağıdı üretimi yapılmaktadır.

Diğer faaliyet gösterdiği turizm sektörüyle Antalya bölgesindeki önemli tesisleri ile Türk turizminde kalite ve misafirperverlik anlamında ilk akla gelen isimlerdendir.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *